Korki analne – Top 3 porady na pierwszy seks analny

zatyczki analne

Niektóre osoby bardzo go lubią, inne za nim nie przepadają, a dla niektórych jest on po prostu obojętny. Nie da się jednak dowiedzieć, w której grupie jesteśmy, dopóki nie spróbujemy. A mowa tutaj o seksie analnym. W poniższym tekście przedstawimy 3 kluczowe porady, które warto znać przed pierwszym przystąpieniem do tej aktywności seksualnej. 

Korki analne 

Na co dzień nie jesteśmy przyzwyczajeni do penetracji analnej, dlatego też wielu osobom może wydawać się ona bolesna. Pierwszy stosunek warto zaplanować z wyprzedzeniem, by móc się na niego odpowiednio przygotować. Gadżetem, który okaże się w tym wypadku bardzo przydatny są zatyczki analne, zwane również korkami. Z ich pomocą możemy bowiem samodzielnie dokonać penetracji analnej cały czas kontrolując własne reakcje organizmu. Korki analne wykonane są najczęściej z silikonu lub szkła medycznego. 

korki analne

Odpowiedni dobór lubrykantów 

W stosunku analnym bardzo istotną kwestią jest lubrykant, który zapewni odpowiednie nawilżenie i zapobiegnie tarciu. Należy jednak wiedzieć, jakiego lubrykantu użyć. W przypadku gadżetów, takich jak dildo czy zatyczki wykonane z silikonu należy stosować żele na bazie wody. Pod żadnym pozorem nie wolno używać lubrykantów silikonowych, gdyż mogą one uszkodzić gadżety. Takie lubrykanty sprawdzą się jednak w przypadku korków wykonanych ze szkła, a także przy stosunku z użyciem prezerwatywy. 

Zestaw zatyczek analnych dla początkujących 

Aby przyzwyczaić odbyt do penetracji można posłużyć się zestawem zatyczek analnych dla początkujących. W skład zestawu wchodzą najczęściej 3 korki analne w różnej wielkości. Z ich pomocą, zaczynając od najmniejszego z nich, możemy stopniowo przyzwyczajać się do większych rozmiarów. W stosunkach analnych bardzo ważny jest spokój i brak pośpiechu. Wszystko należy robić we własnym tempie, wedle własnych potrzeb i monitorować reakcje własnego organizmu.