Strapony – jakie są rodzaje?

co to jest strapon

W sexshopach znaleźć można bardzo wiele różnych straponów, dlatego też osoby początkujące mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni gadżet erotyczny. Aby dokonać udanego zakupu warto poznać zalety i wady najpopularniejszych modeli.

Strapony dla panów

Mężczyźni najczęściej wybierają falloprotezy. Strap on tego typu to nic innego jak wydrążone środkowe dildo, które noszone jest na penisie. Jak łatwo się domyślić głównym zadaniem falloprotezy jest powiększenie męskiego organu rozrodczego. Nowoczesne gadżety erotyczne tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby nie tylko wydłużyć czas trwania stosunku, ale również dodatkowo symulować erekcję.

Panowie mogą skorzystać również z straponów do podwójnej penetracji jak te. Są to akcesoria erotyczne dla par, które poszukują bardzo mocnych wrażeń. Strapony tego typu składają się z dildo i specjalnej szczeliny, dzięki czemu możliwa jest podwójna penetracja.

co to jest strapon

Strapony dla kobiet

Strapon dla kobiet umożliwi zaspokojenie nie tylko partnerki, ale również partnera. Żeńskie strapony zazwyczaj posiadają wiele nasadek, które można szybko zmienić. W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji można wybrać optymalną długość, grubość, teksturowaną powierzchnię i dodatkowe funkcje wibracji. Poszczególne strapony różnią się między sobą również sposobem zapięcia.

Jaki materiał wybrać?

Męskie i damskie strapony mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Wybrać można nie tylko strap on z naturalnej skóry, ale również dostępne są modele wegańskie, które imitują skórę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również strapony z lateksu i winylu. Kluczem do sukcesu jest to, aby materiał był bezpieczny, delikatny, łatwy w utrzymaniu czystości i dostarczał niezapomnianych wrażeń.