Feromony damskie i męskie – czy to naprawdę działa

feromony

Perfumy z feromonami stały się ostatnio bardzo popularne. W każdej drogerii lub sklepie internetowym w ofercie są produkty, które mają pomóc zwiększyć naszą atrakcyjność. Czym są feromony damskie i męskie? Czy naprawdę mają wpływ na to, jak postrzegają nas osoby przeciwnej płci?

Feromony męskie i damskie – jak to działa.

Feromony to tak naprawdę związki chemiczne kryjące w sobie zaledwie kilka składników w różnym natężeniu. W przyrodzie są one wytwarzane przez rośliny i zwierzęta przeważnie w celu odstraszenia przeciwnika, oznaczenia terytorium bądź łączenia się w pary. Co ciekawsze ani feromony damskie, ani feromony męskie nie są postrzegane jako substancje zapachowe. Działają one podświadomie na ludzki układ nerwowy. Liczne badania nad feromonami wykazały, że mają one wpływ na atrakcyjność konkretnej osoby. Feromony męskie (androstenon i androstenol) sprawiają, że kobiety postrzegają konkretnego faceta za przystojnego i wartego uwagi. Znowu feromony wydzielane przez kobietę (estratetraenol) przyczyniają się do tego, że staje się ona atrakcyjniejsza dla mężczyzn.

feromony

Feromony damskie i męskie – czy warto je kupić?

W związku z tym, że feromony mają wpływ na postrzeganie naszej osoby, wielu producentów postanowiło zająć się wytwarzaniem ich w laboratorium. Stąd taka ilość produktów z feromonami w drogeriach. Można je kupić tutaj w czystej postaci lub dodawane do perfum i wód toaletowych. Cena tych produktów nie jest niska, ale ich stosowanie ma przynieść dodatkowe korzyści. Żeby feromony męskie lub damskie działały tak, jak powinny, trzeba je odpowiednio stosować. Producenci zalecają spryskanie nimi nawilżonej skóry co najmniej 15 minut przed planowanym wyjściem. Gdzie je nałożyć? Na te same miejsca, co zwykłe perfumy. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie każda osoba jest wrażliwa na ich działanie.